Zimná skin care rutina? Inšporujte sa našimi tipmi na starostlivosť o pleť v zime!

Zdravá pleť je predovšetkým výsledkom dobrej starostlivosti, ktorá minimalizuje aj rôzne vrodené problémy s pleťou či predčasné starnutie. Starostlivosť o pleť však musíme okrem typu pleti prispôsobiť aj ročnému obdobiu. V každom totiž potrebuje inú mieru pozornosti a odlišné ošetrovanie. Čo napríklad potrebuje najviac v zime?

Zimná skin care rutina? Inšporujte sa našimi tipmi na starostlivosť o pleť v zime!
(zdroj: unsplash.com)

Vymeňte kozmetiku

Všetky veľmi dobre vieme, že ranná aj večerná rutina v starostlivosti o pleť má zahŕňať hlavne dôkladné čistenie pleti. Keďže cez zimu je pleť náchylnejšia k vysúšaniu a aj obvykle matnejšie typy pleti môžu byť suchšie, oplatí sa v prvom rade vymeniť čistiaci prípravok za jemný, s krémovejšou konzistenciou. Je určite lepší, ako gély s vysušujúcimi zložkami. Ak je vaša pleť počas zimy výrazne suchšia a máte s ňou problémy ako napríklad pnutie, začervenanie či olupovanie, vymeňte aj odličovací prípravok. Siahnite po hydratačných odličovacích mliečkach alebo odličovacích olejoch vhodných pre suchú pleť.

Na peeling na pár mesiacov zabudnite

Aj používanie peelingu býva dôležitou súčasťou skin care rutiny, pretože pomáha zbavovať pleť odumretých kožných buniek a je vďaka nemu zabezpečená aj dôkladná hĺbková očista pleti. V zime však niektorí odborníci odporúčajú dať si od peelingov úplnú pauzu. Narušenie kožnej bariéry totiž môže spôsobiť ešte väčšie ťažkosti, keďže už samotné mrazivé počasie je pre pleť záťažou. Výsledkom tak namiesto novej zdravej vrstvy kože môže byť skôr dehydratácia pleti, suché a šupinaté miesta na pokožke, začervenané miesta, svrbenie a pocity suchosti. Dobrou voľbou ale môže byť napríklad jemný peeling na báze aktívnych enzýmov, prípadne gomáž a spomedzi chemických peelingov jemná PHA kyselina. V zime postačí ich aplikovane aj raz týždenne, v prípade suchšej a citlivejšej pleti raz za pár týždňov.

Skúste vrstviť

Obmeniť by ste mali aj pleťový krém. Kvalitný a hydratačný pleťový krém by mal patriť k najzákladnejším prípravkom na starostlivosť o pleť v zime. Najmä hutnejšie a ťažšie krémy, ktoré sú vysoko hydratačné a rovnako obsahujú cenné výživné látky, antioxidanty a vitamíny vo vyššej miere, sú tou pravou voľbou. Nebojte sa, že takéto krémy sa nehodia pre mastnejší typ pleti, pretože v zime majú menšiu tendenciu mastiť sa aj mastné typy pleti. Ale hydratačný krém nemusí byť to jediné, čo vašej pleti počas zimy dopraje dostatok hydratácie a regenerácie. Vyskúšajte napríklad obľúbené vrstvenie produktov s použitím pleťových boosterov, sér a ampuliek. Aby vaša pleť bez problémov zvládla nepriaznivé zimné počasie, nebojte sa jej takto pomôcť viacerými produktmi zároveň.