Obývačka podľa feng šuej? Prečo nie!

Kto by doma nechcel priestor plný pozitívnej energie, ktorý je vyvážený a dôležitý pre vašu pohodu, pretože to do veľkej miery vplýva predovšetkým na kvalitu vášho života. A práve s tým vám môžu pomôcť pravidlá feng šuej – napríklad aj v obývačke, v ktorej trávime najviac času s rodinou.

Obývačka podľa feng šuej? Prečo nie!
(zdroj: unsplash.com)

Vyčistite priestor – nielen fyzicky

Princípy feng šuej sa nedajú uplatniť nikde, ak je priestor preplnený. Neznamená to iba zbaviť sa hmotných vecí, ale často ide aj o energetickú očistu. Obývačku môžete napríklad očistiť difúzovaním esenciálnych olejov, vonnými tyčinkami alebo zvonením na tibetské misky. Zároveň si pri tom aj skvele oddýchnete. Obývacia izba je spoločný priestor, takže dôkladne zvážte rozmiestnenie nábytku. Základom je samozrejme gauč alebo sedačka, ktorá poskytne všetkým pohodlné miesto na oddych. Myslite aj na návštevy – taburetky a závesné kreslá sú momentálne trendy. Nábytok rozložte tak, aby podporoval vzájomné interakcie a konverzáciu s ostatnými, takže napríklad sedačky je dobré dať tak, aby ste sedeli tvárou k sebe. Snažte sa vyhnúť tomu, že budete sedieť chrbtom k dverám.

Dostaňte k sebe domov päť prvkov

Vyčistenie obývačky sa dá urobiť veľmi jednoducho aj tak, že otvoríte všetky okná minimálne na deväť minút. Deviatka je totiž vo feng šuej najpriaznivejším číslom. Odídu od vás všetky staré a zatuchnuté energie a uvoľnia miesto novým. Ak pri umývaní okien necháte dovnútra prúdiť prirodzené svetlo a použijete netoxický čistiaci prostriedok na sklo alebo len obyčajný ocot a vodu, na čistote obývačky to len pridá. Princíp feng šuej zachováva rovnováhu piatich prvkov, ktorými sú zem, kov, voda, drevo a oheň. Preto je jednoduchým spôsobom, ako ho vniesť do svojej obývačky, zakomponovať do nej niečo z každého prvku. Zem vám do obývačky vnesie zemitá hnedá, oranžová, žltá farba a ploché, štvorcové tvary. Kov zasa symbolizuje biela, sivá, kovové farby a guľaté, okrúhle tvary. Na vodu budete potrebovať niečo čierne, tmavomodré a tiež zakrivené zvlnené tvary. Drevo dostanete k sebe domov modrou, zelenou a obdĺžnikovými alebo dlhými tvarmi. Oheň symbolizujú sýte červené farby a trojuholníkové tvary.

Rastliny všade vnesú pozitívnu energiu

Do akéhokoľvek priestoru vnášajú feng šuej aj zelené rastliny, pretože sú symbolom vitality a pozitívnej energie. Je to veľmi jednoduchý a predovšetkým lacný spôsob, ktorý si môže dovoliť naozaj hocikto. Dajte si však pozor na to, aby všetky kvetiny a zeleň vo vašom príbytku mali dostatok svetla, priestoru, vody a starostlivosti. Iba tak vás totiž rastliny budú tešiť nielen po estetickej, ale aj duševnej stránke. Hoci žiadny z našich tipov neodoženie negatívnu energiu z vášho príbytku natrvalo, no keď ich uplatníte, bude sa vám doma určite dýchať ľahšie!